OSUSZANIE POMIESZCZEŃ I ŚCIAN

Dezynsekcja, Dezynfekcja, Deratyzacja

Skuteczne usługi, skuteczni fachowcy

799-355-552

Działamy dyskretnie

Usługi wykonujemy z pełną dyskrecją.
i

Pisemna gwarancja

Otrzymasz od nas pisemny protokół z zabiegu.

}

Infolinia czynna 24h/7

Możesz do nas zadzwonić w każdym dniu o każdej porze.

Opinie naszych Klientów

w

"Pluskwy w łóżku, w pościeli, w szafie! Na szczęście Panowie przyjechali już na drugi dzień i raz na zawsze wytępili te ohydne robaki!"

Karolina

w

"Polecam: szybko, profesjonalnie i dyskretnie. Dopiero Ci spejcaliści poradzili sobie ze szkodnikami, dwie poprzednie firmy nie... DZIĘKUJEMY!"

Krzysztof

w

"Jestem bardzo zadowolona z usługi. Minęły już dwa lata od zabiegu, a po szkodnikach ani śladu! To dowód, że fumigacja była wykonana wzorowo!"

Gabriela

OSUSZANIE POMIESZCZEŃ I ŚCIAN  – Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław

Zawilgocenie budynku to kłopot, z jakim mierzy się wielu przedsiębiorców i posiadaczy budynków zabytkowych, budynków oraz kamienic. Z wilgotnością ciężko jest się uporać szczególnie w starszych obiektach o dużych murach oraz postawionych z kamienia fundamentach o nierównej budowie. Ustalenie poziomu zawilgocenia i osuszenie budynku potrzebuje dokładnych badań, pomiarów oraz ekspertyz. Co trzeba wiedzieć na temat osuszania budynków?

Na czym polega osuszanie?
Mechanizm osuszania zalanych mieszkań oraz obiektów polega na odbieraniu wody z zalanych przestrzeni poprzez powietrze w mechanizmie parowania. Nasycone parą hydrologiczną powietrze jest suszone w osuszaczach (wilgotność jest grana jako skropliny ) oraz już jako odebrane wilgotności jest zdolne do dalszego, powtórnego wchłaniania wody mokrych ścian oraz podłóg. Jeśli mamy mokrą ścianę, zalaną powierzchnię podposadzkową to najistotniejszą rzeczą jest zagwarantowanie dostępu chłodnego powietrza. Powietrze nasyci się parą hydrologiczną oraz wówczas potrzebne jest jego powtórne osuszenie czy zmiana na suche.

Osuszanie kondensacyjne
Forma owa polega na odbieraniu wilgotności z powietrza poprzez chłodzenie go poniżej punktu rosy co wywołuje wykraplanie wilgotności (kondensację). Do osuszania kondensacyjnego służą kondensacyjne osuszacze powietrza. Ich podstawowymi składnikami są wywietrznik, sprężarka, zastępniki ciepła (skraplacz oraz parownik) i czynnik rozprężny. Wywietrznik wymusza przepływ wilgotnego powietrza poprzez zastępniki ciepła. Temperatura parownika jest mniejsza aniżeli temperatura punktu rosy wywołując wykraplanie się (kondensację) pary hydrologicznej zamkniętej w powietrzu, na jego ściankach.

W formie kondensacyjnej stosuje się określone narzędzia, tzw. osuszacze kondensacyjne. Funkcjonują one na podstawie niezwykle zbliżonej do reguły funkcjonowania wentylatora samochodowego. Powietrze z wnętrza zasysane jest poprzez wywietrznik. Potem trafia na parownik, jaki bardzo je chłodzi, co wywołuje kondensację pary hydrologicznej oraz zmianę jej w ciecz, więc wodę. Tak zaistniały kondensat (woda) gromadzony jest w pojemniku, natomiast po jego wypełnieniu jest odprowadzony przez pompę bezpośrednio do kanalizacji.

Zalety osuszania kondensacyjnego
Duży wachlarz korzyści, które można wyliczyć w kontekście osuszania kondensacyjnego powoduje, iż jest to wyjście cieszące się stałą sławą. Owa nieinwazyjna forma, opierająca się tylko na przyspieszeniu naturalnego mechanizmu schnięcia nie ma niekorzystnego wpływu na wykonujące czynność osoby, na produkty z jakich zrobiono suszone przestrzenie czy odmienny sprzęt znajdujący się w mieszkaniu.

Osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej
Osuszanie budynków jest konieczne w czasie, gdy konkretny budynek zmaga się z kłopotem wilgotności. Jest to dosyć częsty kłopot, będący w obiektach ze względu na niepoprawnie położoną izolację przeciwwodną oraz przeciwwilgociową, czy całkowity jej brak, co zdarza się zwłaszcza w starym budownictwie. W rezultacie wilgotność z gruntu z łatwością przedostaje się do murów, jakie błyskawicznie ją chłoną poprzez działanie kapilarnego podciągania wody.

OSUSZANIE POMIESZCZEŃ I ŚCIAN

SKUTECZNE USŁUGI, SKUTECZNI FACHOWCY

Zadzwoń teraz!

Nasze usługi

DEZYNSEKCJA

DEZYNFEKCJA

DERATYZACJA

OZONOWANIE

FUMIGACJA

MONITORING HACCP

Kontakt

Siedziba firmy

Zabrze

Skuteczna Dezynsekcja

Mamy za sobą już tysiące zabiegów zwalczania zróżnicowanych szkodników! Zadzwoń, wyjaśnimy szczegóły!

Działamy w każdym mieście na Śląsku i w Małopolsce!

Dojeżdżamy zupełnie za darmo do dowolnej lokalizacji na Śląsku i w Małopolsce!